Startas biokuro biržai veikti Švedijoje duotas.

2020 07 13
Startas biokuro biržai veikti Švedijoje duotas.

Naujasis partneris – „Svebio“ Švedijos pirkėjus bei pardavėjus ragins prisijungti prie biržos ir ten atlikti sandorius. Šiuo metu modeliuojame sistemą norint užtikrinti patogią prekybą Švedijos biokuro tiekėjams bei vartotojams. Pirmųjų sandorių iš Skandinavijos tikimės sulaukti jau naujojo šildymo sezono pradžioje.

„Baltpool“ generalinio direktoriaus Andriaus Smaliuko teigimu – Sutartis su partneriu Švedijoje „Svebio“ yra reikšminga bendrovės plėtrai užsienio šalyse. Švedija apskritai pasaulyje turi giliausias biokuro energijos tradicijas, jos bioenergijos rinkos dydis viršija 150 TWh per metus (palyginimui Lietuvos rinkos dydis – apie 20 TWh per metus),  todėl bendradarbiavimas su jais yra didelė galimybė siekiant tolimesnės sėkmingos plėtros užsienio šalyse

„Baltpool“ biokuro biržos dalyviams prognozuojamos platesnės pirkimo bei pardavimo galimybės. Prekyba laivais ir daug didesni sandoriai padidins aktyvumą bei konkurencingumą biržoje.

– Mane stebina Lietuvos plėtra šildymo ir elektros energijos sektoriuje per pastaruosius dešimt metų. Lietuva pakeitė iškastinį kurą bioenergija ir kuru iš miškų ir taip pagerino prekybos balansą, tiekimo saugumą ir sumažino iškastinio kuro emisijas. Lietuva yra puikus pavyzdys daugeliui kitų Europos šalių, kurios turėtų daryti tą patį. „Baltpool“ prekybos rinka buvo svarbi priemonė siekiant šio energijos tiekimo svarbiausių atsinaujinančiųjų energijos išteklių pokyčių,- „Svebio“ generalinis direktorius Gustav Melin.

Biokuro birža auga ir pritraukia vis daugiau dalyvių. Visiems norime palinkėti sėkmingos prekybos bei gerų sandorių su naujais Skandinavijos dalyviais bei biržos senbuviais.

 

ĮDOMŪS FAKTAI

  • Biomasė užima dominuojančią padėtį Švedijos šilumos rinkoje, daugiausiai kaip kuras centralizuoto šildymo srityje.
  • Bioenergija sudaro daugiau nei 40% Švedijoje suvartojamos energijos.
  • Bioenergijos vartojimas yra svarbiausia priežastis, dėl ko Švedija 1990–2014 m. sugebėjo 25 proc. sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.